کـلیـنیـک تخصصی دندانپزشــکی برتــر

دارای بخش تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت ( OPG و CBCT و ... )

کلینیک دندانپزشکی برتر » ایمپلنت » بهترین برند ایمپلنت دندان

بهترین برند ایمپلنت دندان

انواع برندهای ایمپلنت دندانimplant

اکثر مراجعین در همان جلسه اول این سوال را مطرح مى کنند  که چه ایمپلنتى مناسبتر است ؟ در این خصوص باید گفت براى داشتن یک درمان موفق چند عامل نقش اساسی  دارند که اولین ومهمترین فاکتور تخصص و تجربه دندانپزشک است. فاکتور دوم انتخاب یک سیستم ایمپلنت معتبر و مناسب است و فاکتور سوم مراقبتها و بهداشت بیمار است.  شاید شما نام برند های متنوعی از ایمپلنت دندان را شنیده باشید و متوجه ارزان قیمت بودن آن ها شده باشید. اما باید بدانید که انتخاب یک برند معتبر و شناخته شده در نتیجه نهایی درمان بسیار تاثیر گذار است. ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا انواع برند های ایمپلنت دندان را بشناسید.

انواع برندهای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دارای برند های متنوعی می باشد. در سراسر جهان بیش از صد کشور اجزاء ایمپلنت دندان را تولید می کنند. کشور های آمریکا، سوئیس، آلمان، کره جنوبی و سوئد از برترین کشور هایی هستند که معروفترین و پرفروش ترین برندهای ایمپلنت دندان را تولید می کنند. اما کشور های دیگری مانند ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین و حتی ایران نیز به ارائه ایمپلنت های دندانی می پردازند.ایمپلنت کره ای

کشور کره توانسته است که ایمپلنت های بسیار باکیفیتی را با قیمتی مناسب ارائه دهد انواع ایمپلنت کره‌ای به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالایی که دارند، مورد استقبال جراحان ودندانپزشکان قرار گرفته است.در ایران متقاضیان زیادی داشته و بسیاری از کلینیک‌ها در نقاط مختلف کشور، تولیدات کره را برای بیماران خود استفاده می‌کنند.  برند های کره ای ایمپلنت دندان عبارتند از:

• ایمپلنت IZEN
• ایمپلنت  CIS  
• ایمپلنت SNUCONE
•    ایمپلنت  Anyridge
•    ایمپلنت دنتیوم (Dentium)
•    ایمپلنت مگاژن (Megagen)
•    ایمپلنت دى او (Dio)ایمپلنت آمریکایی

یکی از کشور های بسیار فعال که به ساخت ایمپلنت با کیفیت و مرغوب می پردازد، آمریکا می باشد که یکی از بهترین ایمپلنت های دنیا را تولید می نمایند از جمله ایمپلنت های مطرح امریکایی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
زیمر (Zimmer)
یکی از بهترین برندهای ایمپلنت آمریکایی زیمر است. براى معرفى ایمپلنت زیمر باید گفت با استفاده از متد های روز و تکنولوژی، از نظر زیبایی بسیار مورد پسند قرار گرفته است و از لحاظ قیمت جزء ایمپلنت هاى گران مى باشد. اما به دلیل کاربرد های فراوان و کیفیت بسیار بالا، می توان گفت که ایمپلنت بسیارارزشمندی است. از علتهاى جای گرفتن برند زیمر جزء بهترین برندهای ایمپلنت این است که به جای تیتانیوم از جنس تانتالیوم استفاده نموده است که سازگاری بسیار خوبی با بدن انسان از خود نشان داده است.
اینترالاک (Intralock)
 ایمپلنت آمریکایی اینترالک از موفق ترین و پرطرفدارترین برند ها در زمینه ایمپلنت می باشد این شرکت ایمپلنت های بسیار حرفه ای ومعتبر را با استفاده از لایه اکسید کلسیم فسفات در فیکسچرو ذرات نانو و ...، ارائه داده است. با توجه به جنس مواد به کار رفته بهبودی سریع بوده وبیمار دوره نقاهت کمتری را سپری خواهد کرد . 
نوبل بیوکر (Nobel biocer)
میزان موفقیت این سیستم بسیار بالا بوده و در حال حاضر جزء بهترین و موفق ترین سیستمهاى ایمپلنت محسوب مى شود.مهمترین ویژگی ایمپلنت‌ های دندانی از برند نوبل بیوکر این است که می‌توان با کمک یک پایه ایمپلنت، دو یا سه تاج دندان را بر روی فک بیمار کاشت.ایمپلنت لیزری ساخته این شرکت به دلیل سرعت بخشیدن به روند رشد استخوان و همچنین کاهش تحلیل استخوان  بسیار در بین دندانپزشکان و بیماران محبوب گشته است. 
بایوهورایزون (Biohorizons)
این نوع ایمپلنت معروف، با استفاده از تکنولوژی لیزرلاک محبوبیت بسیار زیادی در بین برند های آمریکایی پیدا کرده است. که به دلیل سرعت بخشیدن به روند رشد استخوان و همچنین کاهش تحلیل استخوان بسیار در بین دندانپزشکان و بیماران محبوب گشته است. 
 بیومت تری ای (BIOMET 3I)
این برند طراحی آن به شکلی صورت گرفته که از تحلیل استخوان بعد از اتمام درمان جلوگیری می کند. استحکام و طول عمر زیاد ان سبب شده است تا محبوبیت زیادی را به دست بیاورد .

ایمپلنت سوئیسی

در راستای معرفی معروف‌ ترین برند‌های ایمپلنت دندان باید نگاهی به انواع ایمپلنت دندان سوئیسی نیز داشته باشیم. ایمپلنت سوئیسی اشترومن دارای جایگاهی بسیار معتبر در سطح بین المللی می باشد که بین 5 برند برتر ایمپلنت دنیا قراردارد. از دیگر برند های کشور سوئیس عبارتند از:
• ایمپلنت اس اى سى (SIC)
• ایمپلنت اس پى اى (SPI)
• ایمپلنت ایده (Ihde)
• ایمپلنت نئوبایوتک (neo biotech)یا  SEM
• ایمپلنت ITIایمپلنت ایتالیایی

شرکت های متنوعی در ایتالیا به ساخت ایمپلنت های با کیفیت می پردازند ایمپلنت سوییدن اند مارتینا (Sweden & Martina) جزء بهترین ایمپلنت های ایتالیایی شناخته می شود. البته ایمپلنت ایتالیایی شامل برند های دیگری نیز می باشد:
برند ایمپلنت ایتالیایی . Srl Italia Leade
ایمپلنت ایتالیایی GEASS
ایمپلنت ایتالیایی care jdental 

ایمپلنت ایرانی

 کشور ایران نیز یکی از کشور هایی است که به این تکنولوژی دست پیدا کرده است.امروزه شرکت هائی در ایران توانسته اند  برند های از ایمپلنت را بسازنند  که هنوز قابلیت رقابت  با دیگر برند های اروپایی و آمریکایی وکره ای را ندارند .

ایمپلنت های ساخت کشور چین

ایمپلنت های چینی به هیچ وجه توصیه نمی گردند .
• ایمپلنت وانژو Wenzhou Trasdo Medical Instrument Co
• ایمپلنت هونگ کو  Hung Kuo Medical Instrument Co.,Ltd
• ایمپلنت گرین دنتک Green DenTech Co., Ltd

عوارض برند های غیر استاندارد  ایمپلنت دندان

در صورتی که از ایمپلنت های استاندارد و مرغوب با کیفیت بالا استفاده شود و جراح نیز تجربه و تبحر کافی در کاشت ایمپلنت را داشته باشد درصد موفقیت عمل کاشت ایمپلنت بالای ۹۵ درصد است . نکته قابل اهمیت  است که شما باید درمان خود را به دست متخصص ایمپلنت خوب بسپارید. یک فرد متخصص در این زمینه، از برند های با کیفیت و عالی برای بیماران خود استفاده می کند. پس اگر توجهی به انتخاب دندانپزشک متخصص خود نداشته باشید و یک فرد غیر مجرب از برند نامعتبری مانند  بعضی برند های چینی یا ایرانی  استفاده کند، می توانید با عوارض ایمپلنت رو به رو شویدکه عوارض آن شامل موارد زیر می باشد :
ممکن است سبب ایجاد عفونت و شکست درمان ایمپلنت شود
ممکن است سبب تحلیل استخوان و لثه شود.
طول عمر و استحکام کمتری دارد.