کـلیـنیـک تخصصی دندانپزشــکی برتــر

دارای بخش تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت ( OPG و CBCT و ... )

کلینیک دندانپزشکی برتر » ایمپلنت » هزینه و قیمت ایمپلنت دندان

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان چقدر هزنیه دارد؟ می‌خواهید ایمپلنت انجام دهید اما از هزینه و قیمت ایمپلنت دندان اطلاعی ندارید، ایمپلنت جای گذاری پایه تیتانیومی در داخل استخوان فک در نواحی بی دندانی می باشد. افرادی که در اثر ضربه، پوسیدگی دندان یا هر علت دیگری دندان خود را ازدست‌داده‌اند، می‌توانند با این روش زیبایی خود را بازگردانند. اما یکی از مسائل مهم در این زمینه هزینه ایمپلنت دندان است که می تواند به طور حدودی از 5 تا 20 میلیون تومان (بسته به عوامل مختلف) هزینه داشته باشد. ایمپلنت های  در برند های متفاوتی در جهان وجود دارد که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. در این صفحه شما با جدول هزینه های انواع ایمپلنت ها، عوامل موثر بر این هزینه و همچنین روش های کاهش هزینه و قیمت ایمپلنت دندان توضیحاتی خواهید خواند. البته باید در نظر داشته باشید که در تمام دنیا، انجام کارهای دندانپزشکی پرهزینه است و به‌ طبع در کشور ما نیز تعرفه خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت دندان، لیمینت دندان و کامپوزیت دندان نسبتآ زیاد است.

عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت دندان

چرا قیمت ایمپلنت دندان در هر مرکز دندانپزشکی متفاوت است این یک سوال اساسی و بزرگ برای بیماران عزیز می باشد، ممکن است گاهی با گرفتن قیمت از کلینیک‌های مختلف با تفاوت فاحش قیمت مواجه شوید. عوامل مختلفی در تعیین هزینه ایمپلنت و جراحی ایمپلنت تأثیرگذار هستند:
کشور سازنده ایمپلنت : یکی  از مسائل تأثیر گذار در این درمان، کیفیت و اعتبار شرکت سازنده ایمپلنت است. هرچقدر کشوری در طراحی و تولید ایمپلنت دارای سابقه و دانش بیشتری باشد و سالیان بیشتری در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت داشته باشد طبیعتا ایمپلنت تولید شده خودش را با قیمت بیشتری به بازار عرضه می کنند.

 برند شرکت کشور سازنده: ممکن است در یک کشور شرکت های متنوعی نسبت به تولید ایمپلنت اقدام نمایند . همانطور که کشور مهم است برند ایمپلنت هم مهم میباشد برندهایی که هرکدام قیمت متفاوتی را به بازار عرضه می‌کنند و قیمت ایمپلنت را تحت تاثیر قرار میدهند. برای مثال ایمپلنت سوئیسی برند (اشترومن) یک ایمپلنت گران قیمت محسوب میشود چرا که از دستگاهای مدرن و پیشرفته برای ساخت ایمپلنت استفاده میکند.متخصصین انجام دهنده کاشت ایمپلنت : متخصص ایمپلنت دندان یکی از عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت است ،  زیرا بهتر است ایمپلنت توسط متخصص انجام شود و هر دندانپزشکی قادر نخواهد بود بعد از کاشت دندان بهترین نتیجه را عاید بیمار کند. لذا یکی از مهمترین تصمیمات و کارها قبل از ایمپلنت دندان پیدا کردن یک دندانپزشک متخصص ماهر می باشد که شما را با مشاوره لازم و ضروری در این امر یاری می رساند.

 روکش دندان ایمپلنت:  روکش دندان است که به عنوان تاج دندان اصلی شما گذاشته میشود. روکش دندان انواع های مختلفی دارد که دندان پزشک متخصص پروتزهای دندانی با توجه به شرایط بیمار ممکن است یکی از این روکش‌های دندانی را برای او تجویز نماید. بر هزینه ایمپلنت تاثیرگذار است .

روکش ایمپلنت

نام برند

گارانتی

هزینه روکش ایمپلنت بیماران بیمه ای وبانکی

ایرانی

ندارد

صفر

SNUCONE

بین 1 الی 4 سال

1/300/000

CIS

بین 7 الی 15 سال

2/000/000

IZEN

بین 10 الی 20 سال

2/500/000


در صورت تمایل بیماران آزاد به انجام روکش زیرکونیا به مبالغ فوق مبلغ 2/000/000 تومان اضافه خواهد شد

پودر استخوان یا پیوند استخوان :  کاشت ایمپلنت نیاز به استخوان فک مستحکم با تراکم کافی دارد . در صورتیکه  استخوان ناحیه ایمپلنت تراکم کافی نداشته باشد استخوان باید با پودر یا پیوند استخوانی تقویت شود. شما باید به جز هزینه و قیمت ایمپلنت دندان، در صورت نیاز هزینه پیوند استخوان را نیز پرداخت کنید.که البته در بسیاری موارد نیازی به پیوند استخوان نمی باشد.

هزینه پرداختی  پیوند استخوان بیماران آزاد برای هر واحد 4/000/000 تومان می باشد .

هزینه جانبی ایمپلنت دندان : جراحی ایمپلنت دندان ممکن است نیاز به اقدامات داشته باشد . هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید به طور مثال کشیدن دندان مشاروه و ویزیت  . مشاوره ، ویزیت بیمارانی ایمپلنت به طوری رایگان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی برتر انجام میشود . 

سینوس لیفت: انجام عمل سینوس لیفت تحت شرایط خاص و با توجه به وضعیت فک و دندان افراد صورت می‌گیرد. درصورتیکه بیماران به سینوس لیفت ضرورت داشته باشد ، به هزینه درمان ایمپلنت اضافه خواهد شد.


هزینه ایمپلنت دندان با بیمه 

امروزه بسیاری از بیمه های تکمیلی بخشی  یا تمام هزینه درمان ایمپلنت را پرداخت می کند  ، که  باعث شده  بسیاری از بیماران  به کلینیک های دندانپزشکی طرف قرار داد با بیمه های تکمیلی مراجع نمایند. و هزینه ایمپلنت دندان با بیمه بر اساس میزان سقف پوشش بیمه شما و شاغل یا بازنشسته بودن و همچنین سن شما متغیر است و برای هرشخصی متفاوت است .