کـلیـنیـک تخصصی دندانپزشــکی برتــر

دارای بخش تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت ( OPG و CBCT و ... )

ارتودنسی متحرک

ortho12
ارتودنسی متحرک
اینها وسایلی هستند که به دندان ها متصل نیستند. بنابراین بیماران می توانند بر اساس نیاز خود آنها را برداشته و جایگزین کنند. این سیستم آزادی بیشتر، راحتی بیشتر و بهداشت بهتر را ارائه می دهد.
این نوع ارتودنسی در سال های اخیر با ورود الاینرهای شفاف که توسط بیمار قابل برداشتن است، انقلابی در بازار دندانپزشکی ایجاد کرده است. برای اولین بار، بیمار می تواند کنترل را به دست بگیرد و دیگر آن را به عنوان یک محدودیت تجربه نمی کند، زیرا می تواند آنها را در طول وعده های غذایی و هنگام مسواک زدن دندان ها بردارد.
چه کسانی می توانند از ارتودنسی متحرک استفاده کنند؟
اکثریت بیمارانی که نیاز به ردیف کردن دندان‌هایشان دارند می‌توانند این وسایل را انتخاب کنند. این نوع ارتودنسی برای ساده ‌ترین حالت و همچنین برای پیچیده‌ترین حالت موثر است. همچنین محدودیت سنی برای شروع وجود ندارد.
چه بی نظمی های را می توان با این وسایل درمان کرد؟
الاینرهای نامرئی برای درمان بسیاری از مشکلات دندانی و مال اکلوژن استفاده می شود، مانند:
شلوغی دندان ها به دلیل کمبود فضا
اپن بایت
اورلپ
اورجت
دیپ بایت
کراس بایت
دیاستم یا فاصله بین دندان ها
در کودکان
کودکان همچنین این گزینه را دارند که یک درمان قابل جابجایی و محتاطانه تر را انتخاب کنند. آنها باید آموزش ببینند که تا زمانی که ممکن است دستگاه را به درستی بپوشند و به آنها آموزش داده شود که آنها را فقط در وعده های غذایی و هنگام مسواک زدن دندان های خود در بیاورند.
در بزرگسالان
بزرگسالان تمایل دارند این راه حل ها را ترجیح دهند، زیرا به آنها آزادی بیشتری می دهد و زیبایی بیشتری نیز دارد. اگرچه ممکن است در طول یک رویداد مهم، مانند عروسی، ترازها را بردارید، اما متخصصان ما توصیه می کنند حداقل 22 ساعت در روز آنها را بپوشند تا از انجام صحیح درمان اطمینان حاصل کنند.
.
.
.
مطالب بیشتر