کـلیـنیـک تخصصی دندانپزشــکی برتــر

دارای بخش تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت ( OPG و CBCT و ... )

مراقبت های پس از درمان لمینت ونیر

dental care
مراقبت های پس از درمان لمینت ونیر
لمینت ونیر های دندانی می‌توانند مشکلات لبخند فرد مانند فاصله دندان‌ها، شلوغی یا ناهماهنگی خفیف را اصلاح کنند و ظاهر کلی را بهبود بخشند. ایجاد یک روال منظم برای مراقبت از روکش های دندانی می تواند طول عمر را افزایش دهد و جذابیت زیبایی ونیرها را حفظ کند.
برای مراقبت از لمینت ونیرباید نکات زیر را رعایت نمایید
نگهداری لمینت ونیر
از بسیاری جهات، مراقبت از لمینت وینر ها مشابه مراقبت از دندان های طبیعی است. با این حال، چند تفاوت وجود دارد. پس از اینکه بیمار تحت درمان توسط دندانپزشک زیبایی قرار گرفت، معمولاً دندانپزشک دستورالعمل هایی را برای نگهداری روکش ها ارائه می دهد.
روال بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید
امیدواریم که بیماران در حال حاضر به طور منظم حداقل دو بار در روز مسواک بزنند و نخ دندان بکشند. با این حال، روکش ها می توانند با مسواک زدن خیلی سخت آسیب ببینند. به بیماران توصیه می شود از مسواک نرم استفاده کنند و به آرامی مسواک بزنند. همچنین استفاده از دهانشویه برای کمک به حذف ذرات غذایی که ممکن است در روکش‌ها گیر کرده باشند، مفید باشد.
مصرف غذا و نوشیدنی را که ممکن است به لمینت وینر ها آسیب برساند محدود کنید
مواد سخت مانند یخ یا آب نبات، می توانند روکش ها را بشکنند به همان روشی که آن ها گاهی اوقات به دندان های طبیعی آسیب می رسانندا گرچه لمینت ونیرها معمولا مستعد لکه شدن از غذا و نوشیدنی مانند قهوه، چای و شراب نیستند اما این غذاها می‌توانند دندان‌هایی که در کنار ونیر هستند را لکه دار کنند و تفاوت قابل‌توجهی در رنگ ایجاد کنند.. برای حفظ ظاهر یکنواخت، مصرف محدود این غذاها توصیه می شود.
از خمیر دندان غیر ساینده استفاده کنید
لمینت ونیر ها معمولا از پرسلن ساخته شده اند که ممکن است در اثر مواد ساینده آسیب ببینند. دندانپزشک زیبایی ممکن است به بیماران توصیه کند از انواع خمیردندان های ساییده ای که برای سفید کردن دندان ها در نظر گرفته شده اند خودداری کنند زیرا این نوع خمیر دندان ها ممکن است برای روکش ها بیش از حد ساینده باشند. دندانپزشک همچنین ممکن است خمیر دندان سفید کننده غیر ساینده را برای کمک به حفظ ظاهر دندان های طبیعی توصیه کند تا دندان ها همرنگ روکش ها باقی بمانند.
به طور مرتب برای تمیز کردن و معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید
مراجعه منظم به دندانپزشک برای تمیز کردن و معاینه برای حفظ ظاهر و سلامت دندان های طبیعی مهم است. این بازدیدها همچنین برای نگهداری روکش های دندانی حیاتی هستند. ویزیت های منظم به دندانپزشک اجازه می دهد تا روکش ها را تمیز و معاینه کند تا احتمال مشکلات بعدی را کاهش دهد و هر گونه مشکل مداوم را زود تشخیص دهد.
.
.
.
موارد بیشتر