کـلیـنیـک تخصصی دندانپزشــکی برتــر

دارای بخش تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت ( OPG و CBCT و ... )

نکات مهم ایمپلنت در دوران بارداری

Dental implant3
زنان باردار در زمان انتظار دچار تغییرات هورمونی چشمگیری می شوند. با افزایش سطح استروژن در بدن، دهان بیشتر مستعد ابتلا به عفونت است. نه تنها لثه‌ها بیشتر خونریزی می‌کنند، بلکه دندان‌ها نیز می‌توانند پوسیدگی داشته باشند و زنان ممکن است به التهاب لثه مبتلا شوند که می‌تواند منجر به از دست دادن دندان‌ها شود. برای این زنان، در صورتی که دندان‌هایشان قابل حفظ نباشد، کاشت ایمپلنت دندان یک گزینه عالی است، با این حال، این روش نباید در برخی از مقاطع بارداری انجام شود.
نکات اولیه بارداری
سه ماهه اول و سوم مهم ترین و حیاتی ترین دوره روند رشد جنین است. هر گونه قرار گرفتن در معرض خطرات محیطی می تواند اثرات وحشتناکی بر کودک داشته باشد. از آنجایی که روش های کاشت دندان نیاز به معاینه با استفاده از اشعه ایکس قوی و همچنین بی حسی در طول عمل دارد، اکثر ارتودنتیست ها به مادران توصیه می کنند برای انجام هر گونه کار دهانی تا سه ماهه دوم بارداری صبر کنند. در صورت امکان، حتی تا زمان تولد نوزاد صبر کنید تا مطمئن شوید که هیچ آسیبی به جنین وارد نخواهد شد.
با این حال، اگر تخریب دندان‌های مادر بیش از حد باشد، بسیار مهم است که هر چه زودتر دندان‌ها برداشته شوند چون نگه داشتن آن‌ها سیستم ایمنی بدن را بیش از حد تحریک می کند و احتمالا در این فرآیند بر جنین فشار می‌آورد.
مهم است که زنان باردار بهداشت دهان و دندان را در دوران بارداری خود رعایت کنند تا مطمئن شوند که دندان‌هایشان در طول این فرآیند آسیب نبیند. اگر خانمی دچار تهوع و استفراغ بیش از حد صبحگاهی است، توصیه می‌شود از خمیر دندان‌های ملایم استفاده کند و به طور مکرر با دهانشویه شستشو دهد تا از تجمع باکتری‌های غیرضروری و افزایش عفونت جلوگیری شود.
زنان باردار همیشه باید از خوردن هر گونه تنقلات حاوی قند پرهیز کنند زیرا باکتری ها از کربوهیدرات ها رشد می کنند. بهتر است لبنیات زیاد بخورید تا استخوان‌ها و دندان‌های قوی‌تری هم برای مادر و هم برای نوزاد در حال رشد داشته باشند. پس از تولد نوزاد، هر گونه عمل جراحی مورد نیاز برای ایمپلنت دندان و سایر معاینات منظم دهان را می توان ادامه داد.
خطرات این فرآیند برای زنان باردار چیست؟
آیا آن‌ها حتی باید در دوران بارداری به دنبال درمان ایمپلنت دندانی باشند؟
تمام این سوالات مهم هستند، با این حال هیچ کدام پاسخ مستقیمی ندارند. نترس!!!
متخصص ایمپلنت دندانی در کلینیک دندانپزشکی برتر برای کمک به رفع هر گونه سردرگمی در این زمینه درحضور دارد.
برای کسب مشاوره درمان ایمپلنت دندانی در کلینیک دندانپزشکی برتر همین حالا اقدام نمایید.
.
.
.
مطالب بیشتر